Z  życia szkoły…

 

Minął już miesiąc, odkąd wróciliśmy do szkoły po wakacjach. Trudno było przyzwyczaić się do codziennego siedzenia w ławkach i ciszy na lekcjach. Nowi uczniowie zdążyli już nawiązać przyjaźnie, a nauczyciele -  poznać swoich podopiecznych. Każda klasa wybrała już gospodarza, jego zastępcę, oraz skarbnika. Zostały również ustanowione kontrakty klasowe i wszyscy uczniowie odręcznie je podpisali. Odbyły się już pierwsze sprawdziany, klasówki i niezapowiedziane kartkówki.

W piątek dnia 23 września odbyła się Parada Radości z okazji pięćdziesiątej rocznicy włączenia Dajtek  do Olsztyna. Prowadzona ona była ulicami naszego pięknego osiedla. Uczestniczyła w niej cała szkoła – klasy 1 – 6 i wszyscy nauczyciele. Parada miała miejsce podczas trzeciej godziny lekcyjnej. Było nas bardzo  dużo, więc chętnie ,,robiliśmy hałas” i słyszeli nas wszyscy ludzie przebywający w tym czasie na Dajtkach. Niektórzy bili nam brawo, robili zdjęcia i machali do nas przyjaźnie. Wszyscy uczniowie byli ubrani na kolorowo, mieli ogromną liczbę balonów, pomponów, wstążek i instrumentów muzycznych.

 

Nati J

********************************************

            Tajemnice naszych pupili                                                  

   Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ponieważ woli go bardziej od swojego stada.Jest wiele ras psów: labradory, jamniki, pinczery, dalmatyńczyki, harty i owczarki. Gdy twój pupil trzęsię się,  ma suchy gorący nos i wymiotuje, należy skontaktować się z weterynarzem, bo może zwierzę jest  chore. Psa dużej rasy należy wyprowadzać na spacer 2 razy dziennie po 2 godziny. a małe rasy też  2 razy dziennie po 30 minut. Pies powinien mieć zawsze czystą i pełną jedzenia i wody miskę. Pies musi być zaszczepiony na różne groźne choroby. Gdy masz alergię na sierść twojego pupila, ale chcesz mieć psa, możesz zaadoptować pudla, który nie ma sierści, ale futro. Warto wziąć zwierzaka ze schroniska, bo znajdzie nowy dom, w którym dostanie szansę na lepsze życie.

                                                                              Marysia i Annika

 

 

     Tygrys urodził się 05.01.2012. Gdy go wzięliśmy, miał dwa miesiące. Obecnie ma cztery lata.

Jest rudym, pięknym kocurkiem .  Ma biały krawat i brzuszek ,dużo wąsów i sterczące uszy.

Bardzo lubi kartony. Gdy tylko jakiś zobaczy, od razu próbuje do niego wejść. Lubi się bawić piłką i różnymi sznurkami . Uwielbia spać na kolanach i na kanapie, Bardzo go kocham !!!!

                                                                                      Marta Nelke

***************************************************************

           

Jak było można dostać się do klasy żeglarskiej?

 

      Gdy byliśmy w trzeciej klasie, dowiedzieliśmy się od naszej wychowawczyni, że powstanie klasa żeglarska. Zastanawialiśmy się,  jak by się do niej dostać. Po paru miesiącach dostaliśmy kartkę z informacją, że w pewien piątek odbędą się egzaminy. Egzaminy odbyły się na basenie i na hali sportowej. Na początku trzeba było jak najszybciej przepłynąć cały basen a później zrobić różne ćwiczenia na hali sportowej. Na szczęście nasi koledzy dostali się do klasy żeglarskiej. Do egzaminu zgłosiło się 31 ochotników, a do klasy żeglarskiej dostało się tylko 25 osób (w tym my).

 

Lekcje na „Słonecznej Polanie”

 

  Po lekcjach w szkole autokar zabiera nas na ,,Słoneczną Polanę”. Zajęcia mamy dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i środy. Trwają one trzy godziny lekcyjne. Uczymy się pływać na żaglówkach. Czasami pani zabiera niektórych z nas na motorówkę-ponton. Zdarza się, że ktoś wpadnie do wody. Wtedy pani lub pan podpływają motorówką-pontonem i wyciągają taką osobę z wody. W klasie żeglarskiej wszystkim się podoba.

 Kamil i Olek

 ********************************************

Znamy wyniki wyborów!

Większością głosów obowiązki przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego będzie pełniła w tym roku szkolnym Alicja Glanc z klasy VI c.

Zdjęcie z kampanii wyborczej-Ala stoi pierwsza z prawej strony.Towarzyszą jej koleżanki z klasy-Martyna,Iza i Wiktoria.

Gratulujemy wygranej!